GEDİK HOLDING YENİ YATIRIMLARIYLA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Yarım asırlık süreçte Türk sanayinde pek çok ilklere imza atan Gedik Holding A.Ş yeni yatırımları ve istihdama kattığı değerlerle büyümeye devam ediyor.

Gedik Holding, döküm ve vana faaliyetlerini Sakarya – Hendek 2. OSB’deki 110.000 m²’lik alanda yer alan modern dökümhane binasına taşıdıktan sonra, şimdi de  yapacağı 100 milyon dolarlık yeni yatırım ile kaynak sarf malzemeleri üretimini ve mevcut teknolojik altyapısını, 151.700 m²’lik alan içerisinde yer alacak olan yeni Gedik Kaynak tesislerine transfer ederek yatırımlarını genişletiyor.

Sadece Sanayi kolundan değil, eğitim alanında da gelişimini sürdüren Gedik Holding, 2010 yılında Meslek Yüksek Okulu ile başlayıp, Mühendislik, Güzel sanatlar ve Mimarlık, İktisadi ve idari bilimler ve Spor fakülteleri ile eğitime devam eden Gedik Üniversitesi’nin Pendik’te kendisine tahsis edilen 72,000 m2’lik yeni kampüsü ve Sabiha Gökçen Havaalanı yanında yer alan İstanbul Teknopark alanındaki 5,000 m2 lik binasının inşası için gün sayıyor.

Temelleri 1963 yılında Merhum Sanayici İş Adamı Halil Kaya Gedik tarafından atılan Gedik Holding 51 yıllık süreçte bünyesinde yer alan kurum ve iştirakleri ile Türkiye’nin sektöründe lider firmaları içerisinde yer almaktadır.