Gedik Döküm & Vana ve haricinde kaynak, finans ve eğitim alanlarında faaliyet gösteren Gedik Holding bünyesinde faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirket kum döküm, hassas döküm ve vana olmak üzere üç alanda faaliyet göstermektedir.
Genel Merkezi İstanbul Pendik’te bulunan Gedik Döküm & Vana’nın burada aynı zamanda kum ve hassas döküm faaliyetlerini gerçekleştirdiği dökümhaneleri ve TERMO vanalarını ürettiği tesisler bulunmaktadır. Gedik Döküm & Vana Sakarya Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni yatırımı olan çevre dostu modern dökümhanesini 2012 yılı başında devreye alarak kum döküm kapasitesini dört katına çıkarmıştır.

KİLOMETRE TAŞLARI

Gedik Döküm & Vana 1967’de TERMO Buhar Ekipmanları markasıyla Türkiye’nin ilk vana imalatçılarından biri olarak faaliyetlerine başlamıştır. Kısa sürede büyük bir büyüme yakalayan TERMO, 1991’de Gedik Holding bünyesinde faaliyet gösteren SIRMETAL Hassas Döküm firmasıyla birleşmiş ve bugünki adı olan Gedik Döküm & Vana ismini almıştır.

FAALİYET ALANLARIMIZ

Gedik Kum Döküm

Gedik Kum Döküm bölümü ilk başta TERMO marka vanaların gövdesini dökmek üzere kurulmuştur. Pik(GG) ve sfero(GGG), çelik, paslanmaz çelik ve bronz malzemelerin dökümünü yapan bölüm yüksek kaliteli otomatik kalıplama hattıyla otomotiv, makine, enerji, inşaat, pompa ve vana gibi pek çok sektörün kum döküm parka ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Gedik Hassas Döküm

Gedik hassas döküm yöntemini Türkiye’ye getiren ilk kurumdur. Bu yöntem, küçük, grift ve yüksek sayıda dökülecek parçalarda temiz ve pürüssüz bir yüzey elde edilmesini sağlar. Düşük ve yüksek alaşımlı kabon çeliklerinin haricinde paslanmaz çelik, aliminyum ve bakır alaşımlar Gedik Hassas Döküm tesislerinde 1 gr’dan 60 kg’a kadar dökülebilmektedir. Bu bölümün hizmet verdiği başlıca sektörler tekstil, savunma sanayi, otomotiv, tıp, makine, pompa ve vanadır.

TERMO Vana ve Armatürleri

Gedik Döküm 1967’den bu yana TERMO marka vanalar üretmektedir. Pek çok farklı sektöre yaklaşık yarım yüzyıldır sunmuş olduğu hizmetle edindiği know how, TERMO’yu Türkiye’nin en çok tercih edilen vana markalarından biri yapmıştır. TERMO’nun TSE, ISO 9001-2008, CE, GOST, Sepro, AD 2000-WO, AD2000-HPO, Bureau Veritas, Turkish Lloyd, API gibi ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak ürettiği vanalar, endsüstriyel tesislerde, enerji santtrallerinde, kimya, petrol, gemi inşa endüstrilerlerinde, ısıtma & soğutma, buhar, kızgın su, LPG, doğal gaz, ve her türlü kimyasal akışkan uygulamalarında kullanılmaktadır.

TERMO’nun öncelikli hedefi ileri dizayn özellikleri ile enerji verimliliği sağlayan, güvenli vanalar ve armatürler üretmektedir. Bu amaçla TERMO sürekli R&D çalışmaları yapmakta ve ülkemizde sektörde yeni teknolojilerin öncüsü olarak konumlanmaktadır.

DÖKÜMHANELERİMİZ

Pendik Dökümhanesi

Gedik Döküm ve Vana’ nın İstanbul Pendik’ teki dökümhanesi AD-2000-WO sertifikalıdır ve yüksek teknolojili kalite control sistemlerine sahiptir. Gedik bu tesislerde 60 kg’a kadar hassas döküm parçaları dökebilmekte ve makine, yedek parka, savunma sanayi, otomotiv gibi sektörlere hizmet vermektedir. Pendik’teki kum döküm tesisinde ise 50 kg’a kadar pik ve sfero parçalar otomatik kalıplama hattıyla dökülmektedir. Ayrıca gemi inşa sanayisi için bronz parçalar da döklebilmektedir. Dökümhanenin kalıplama hattı kapasitesi 120 kalıp/saat’dir.

Pendik’teki üretim tesislerinde buhar, su, petrol ve gaz uygulamalar için Gedik, TERMO marka vana ve armatürleri imal etmektedir. Bu ürünlerin PN 6- 10- 16- 25- 40 basınç aralıklarında üretilmektedir.

Hendek Dökümhanesi

Gedik Döküm ve Vana döküm ve vana üretim kapasitesini artımak üzere Sakarya Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir dökümhane kurmuştur. 25.000 metrekare kapalı lanı olan bu modern ve çevreci dökümhane ile firmanın 5000 ton/yıl olan kum döküm kapasitesi 20.000 ton/yıl’ a çıkmıştır.
Dökümhanenin kalıplama hattı kapasitesi 250 kalıp/saattir.


GEDİK DÖKÜM VE VANA İLETİŞİM BİLGİLERİ

GENEL MÜDÜRLÜK

Yayalar Caddesi No:78 34916 Pendik-ISTANBUL-TÜRKİYE
Telefon: +90 216 307 12 62
Faks: +90 216 307 28 68-69
E-Posta: [email protected]
Web Sitesi: www.gedikdokumvevana.com.tr

HENDEK TESİSİ

Sakarya 2. OSB 11 No’lu Yol, No:6 Hendek- SAKARYA
Telefon:+90 264 290 12 00 (25 Hat)
Faks: +90 264 290 12 21
E-Posta: [email protected]Daha Büyük Görüntüle