Gedik Kum Döküm

Gedik Kum Döküm bölümü ilk başta TERMO marka vanaların gövdesini dökmek üzere kurulmuştur. Pik(GG) ve sfero(GGG), çelik, paslanmaz çelik ve bronz malzemelerin dökümünü yapan bölüm yüksek kaliteli otomatik kalıplama hattıyla otomotiv, makine, enerji, inşaat, pompa ve vana gibi pek çok sektörün kum döküm parka ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Gedik Hassas Döküm

Gedik hassas döküm yöntemini Türkiye’ye getiren ilk kurumdur. Bu yöntem küçük, grift ve yüksek sayıda dökülecek parçalarda temiz ve pürüzsüz bir yüzey elde edilmesini sağlar. Düşük ve yüksek alaşımlı kabon çeliklerinin haricinde paslanmaz çelik, aliminyum ve bakır alaşımlar Gedik Hassas Döküm tesislerinde 1 gr’dan 60 kg’a kadar dökülebilmektedir. Bu bölümün hizmet verdiği başlıca sektörler tekstil, savunma sanayi, otomotiv, tıp, makine, pompa ve vanadır.

TERMO Vana ve Armatürleri

Gedik Döküm 1967’den bu yana TERMO marka vanalar üretmektedir. Pek çok farklı sektöre yaklaşık yarım yüzyıldır sunmuş olduğu hizmetle edindiği know how, TERMO’yu Türkiye’nin en çok tercih edilen vana markalarından biri yapmıştır. TERMO’nun TSE, ISO 9001-2008, CE, GOST, Sepro, AD 2000-WO, AD2000-HPO, Bureau Veritas, Turkish Lloyd, API gibi ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak ürettiği vanalar, endsüstriyel tesislerde, enerji santtrallerinde, kimya, petrol, gemi inşa endüstrilerlerinde, ısıtma & soğutma, buhar, kızgın su, LPG, doğal gaz, ve her türlü kimyasal akışkan uygulamalarında kullanılmaktadır.

TERMO’nun öncelikli hedefi ileri dizayn özellikleri ile enerji verimliliği sağlayan, güvenli vanalar ve armatürler üretmektedir. Bu amaçla TERMO sürekli R&D çalışmaları yapmakta ve ülkemizde sektörde yeni teknolojilerin öncüsü olarak konumlanmaktadır.